Avbrutet Sex-EM

2023-06-16

Nämen..

https://www.dagensvimmerby.se/nyheter/e/140975/smaland-sex-em-fick-avbrytas-redan-efter-nagra-dagar?fbclid=IwAR3GjAX3X6HdBUj-asv-shzcwq5aRkQsPsHvmLWoFRBiJ2h8_qMvI9e3Q9g?desktop=true
"Det är "Sveriges strippkung" Dragan Bratic som ligger bakom arrangemanget i egenskap av ordförande i Svenska sexförbundet. Nyligen nekades föreningen medlemskap i Riksidrottsförbundet.
Men ett europeiskt sexmästerskap blev det ändå och i förra veckan samlades 13 deltagare på en hemlig ort utanför Jönköping. Tanken var att de i sex veckor skulle tävla om titeln Europas mest förmögna älskare.
Men mästerskapet i Småland gick inte alls som tänkt. En spansk deltagare har berättat för tidningen Elplural att evenemanget var mycket dåligt organiserat, att tekniken strulade och att domare uteblev.
– Det utvecklade sig till en skräckfilm, säger hon till tidningen.
Dragan Bratic, som drivit flera strippklubbar i Sverige, säger att mästerskapens hemsida utsatts för miljontals cyberattacker. Flera deltagare ska också ha brutit mot reglerna genom att dricka både alkohol och ta droger, vilket var helt förbjudet. Det skapade en ohållbar situation.
– Det blev omöjligt att fortsätta och därför avbröt vi mästerskapet, säger Dragan Bratic enligt Expressen."

Visa ditt stöd till det informationsarbete Carl genomför

Swish

Scanna QR eller skicka till 076-118 25 68. Mottagare är Caroline Norberg.

Patreon

Här kan du visa ditt stöd genom att bli månadsgivare på Patreon.

Swish

Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.

De Fria

Besök folkrörelsen som jobbar för demokrati genom en medveten och upplyst befolkning!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram