Och här kommer då en klockren riggning som leder in på det begrepp som vi har sagt sedan länge, kommer att ligga till grund för att städa ur kongressen ordentligt - EXPULSION!
Rep. Ilhan Omar (D-MN-05) har betalat mer än $ 250 000 ur kampanjfonder till en man som hon påstås ha en affär med.
Enligt en ny rapport från Daily Mail har Omars kampanjkommitté betalat mer än $ 250 000 i konsultavgifter och resekostnader till E Street Group , ett progressivt konsultföretag som drivs av Tim Mynett.
Mynett och Omar har upptäckts äta middagar tillsammans och hålla varandras händer på en exklusiv restaurang i Playa Del Rey, Kalifornien, rapporterade Daily Mail. Både Mynett och Omar är fortfarande lagligt gifta med andra människor, men de har båda flyttat ut från sina äktenskapliga hem.
Vem som kommer att få gå på vilka grunder?
Vi kan väl säga att Jerold Nadler börjar sitta hyfsat löst till och han vänner på Brookings likaså. Att AIPAC hamnar i brunsmeten kan liksom ingen missa vid det här laget och de kan ju inte gärna komma med offerkoftan och krokodiltårarna denna gång, eftersom snällhet visar sig vara styrka och elakhet visar sig vara svaghet.
Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.