VI vet nu med stor säkerhet att Clintons är under utredning. Detta bekräftades i ett öppet förhör.
Vi vet också att den utredningen inte läcker eftersom vi inte hört något om den och att FBI i Utah har hundratals människor satta på detta fall.
Vi vet att Clinton foundations samarbete med Sverige sticker ut och att de länge varit anklagade för att tvätta pengar speciellt här i Sverige.
Att svenska företag köpt sig fördelar under Hillarys period som secretary of state- pay to play...
Så i backspegeln och jag skulle bli oerhört förvånad om inga svenska bolag eller politiker kommer upp i framtiden...
Nu är väl mer frågan om när Hubers utredning är på slutfasen så vi får veta om någon av alla de nu över 90 000 dolda arresteringsordrar som ligger kommer att öppnas.
Amnerikanska nyheter har följt Sverigegrenen av Clinton en stund kan vi nog anta.
Vilken svensk politiker fick arbete för Clinton kan ju vara bra att påminna sig om oavsett om denna politiker gjort något olagligt eller ej... Kontroversiell vet vi att hon är.
Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.