Birkenau - Brzezinski & Lickfett

2018-01-20

Det är närmast osannolikt att inte Birkenau - Brzezinski på polska - kommer i dagen inom kort med avseende på omvärldsutvecklingen och vad som hände i Ljungaverken den 5:e oktober 1944. Ja det tillverkades tungt vatten där, precis som i Rjukan till kärnvapenforskningen.

Detta med kärnvapen för att skapa det kalla kriget, var ett IG Farbenprojekt och vilka som ägde aktier inte precis bara i moderbolaget IG Farben, utan att synas allt för mycket, vet numera väldigt många människor.

Europas farligaste man vi den här tiden var en viss herr Lickfett och i den av Investor betalda oberoende utredning som visade Investors oskuldsfullhet, står att läsa följande i not 52:

"52 På begäran av Bosch kom även den svenske representanten från IG Farben, H Lickfett, att deltaga, men denne blev borttagen under våren 1944 av politiska orsaker. Originaldokument blev då utväxlade emot nya ena, vilka signerades av Stenek och Stenbeck ensamma. Aktennote 25 Februar 1943. Pm av 18 Juni 1943. Ordner 551. REA. ARB. Pm för filerna 27 April 1944. Kopior av Bosch Dokument IV funna i Tyskland. Bosch Kollektion."

Att Lickfett förekommer i handlingar vid och kring Ljungaverken krävs det inte exakt någon Kalle Blomkvist för att konstatera.

..och ja Brzezinski finns i Ljungaverken också!

26907617_10213307872066131_8826906966755885891_n.jpg

Visa ditt stöd till det informationsarbete Carl genomför

Swish

Scanna QR eller skicka till 076-118 25 68. Mottagare är Caroline Norberg.

Patreon

Här kan du visa ditt stöd genom att bli månadsgivare på Patreon.

Swish

Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.

De Fria

Besök folkrörelsen som jobbar för demokrati genom en medveten och upplyst befolkning!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram