Saudiericsson

2017-11-16

Men om den Israeliska telekominfrastrukturen till avgörande delar kontrolleras av Ises Bezeq som i sin tur sitter i knäet på Investorstyrda Ericsson, så är det ju inte så svårt att se att handsekreterare Löfven tillsammans med sin chef från Investor, hade många saker att diskutera med det Saudiska kungahuset.
Det finns nämligen någonting som heter SAUDIERICSSON
Saudiericsson är ett aktiebolag grundat den 1 juli 1980 som ett joint venture mellan EA Juffali & Brothers och LM Ericsson of Sweden. Det har tre grenar i Riyad, Jeddah och Dammam
Bolagets åtagande är att ge Saudi- och Mellanöstern-marknaderna de senaste "kommunikationslösningarna" och forma dessa till lönsamma investeringar för bolagets ägare.

http://www.zerohedge.com/news/2017-11-16/israel-ready-share-intel-saudis-against-iran-ahead-possible-war

Israel Ready To Share Intel With Saudis "Against Iran" Ahead Of Possible War

 

Visa ditt stöd till det informationsarbete Carl genomför

Swish

Scanna QR eller skicka till 076-118 25 68. Mottagare är Caroline Norberg.

Patreon

Här kan du visa ditt stöd genom att bli månadsgivare på Patreon.

Swish

Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.

De Fria

Besök folkrörelsen som jobbar för demokrati genom en medveten och upplyst befolkning!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram