Den svenska kopplingen till Julian Assange är naturligtvis lika ökänd som att Sverige är det mest Clintonsorosdoktrinlojala landet på jorden, så vad som komma skall blir inte till förvåning för andra än de som inte vill ifrågasätta sin egna känslogrundande värderingar i en tillräcklig utsträckning!
Wikileaks grundare Julian Assange har nu alltså anklagat Hillary Clinton för "ständigt ljugande", vilket alltså ligger väl i linje med vad det Svenska Etablissemanget anser som lämpligt, efter att den tidigare amerikanska presidentkandidaten berättade för Australiens ABC TV att hans organisation bara var ett "dotterbolag till rysk underrättelsetjänst".
Det finns "något fel med Hillary Clinton", twittrade Assange, i ett anfall av humanistiskt övermod
"Det är inte bara hennes ständiga lögner," skrev han på måndagen. " Det är inte bara det som hon slänger ur lögner med skrämmande oberördhet som skapar intryck av en felaktig rättighet."
"Något mycket mörkare färdas tillsammans med det. En kall besatthet som ses sällan. "
Med avseende på att både HRC och hennes man, var Rhodesstipendiater hos Carroll Quigley som skrev Tragedy & Hope, den viktigaste bok som har skrivits, så finns det faktiskt inte så mycket att diskutera om gällande hur situationen idag ser ut och hur utvecklingen framgent kommer att te sig.
Hållhakarna som systemet ovillkorligt nödgar för att hållas samman kommer nu att börja exponeras i en allt snabbare och vidare omfattning och detta kommer minsann inte att förbättra den "Humanitära Stormaktens" anseende ur det internationella perspektivet.
Det svenska rättssystemet prövningar kommer att börja inom kort.
Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.