Kriminaliseringsdags

2016-08-07

Plötsligt så händer det - fullkomligt oväntade - att Bilal Erdogan har blivit presumtivt kriminell, vilket vi med viss naturlighet antar i grunden beror på en särskild sorts oljehandel, en som är kopplad till vissa särskilda religiöst grundade kalifatstävande handelsintresen.

Vad vi emellertid inte fullt lika enkelt kan anta, är varför detta kommer just nu och inte tidigare eftersom detta inte precis är någon speciell nyhet? Eller inte så naturligtvis inte så om vi bortser från våra försök till att vara sarkastiska, eftersom så fort Erdogan Sr. bestämde sig för att orientera om sig och Turkiet - Staten är jag - bort från Anglozionisthegemonin och längs Sidenvägen, så kommer åtgärder som denna så klart som brev på posten.

Visa ditt stöd till det informationsarbete Carl genomför

Swish

Scanna QR eller skicka till 076-118 25 68. Mottagare är Caroline Norberg.

Patreon

Här kan du visa ditt stöd genom att bli månadsgivare på Patreon.

Swish

Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.

De Fria

Besök folkrörelsen som jobbar för demokrati genom en medveten och upplyst befolkning!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram