Zionistförslag

2016-05-21

Någon förvånad över "åtgärdspaketet"....

Markus;

"Ingen kan längre förneka att utvecklingsriktningen ej går precis åt det håll som ‪#‎DeFria‬ under många år förutspått och som grundar sig i ett skuldmättat finansiellt bedrägeri!

I takt med att räntekostnaderna nu dränerar realekonomin till förmån för allt färre och allt fler får det allt sämre i allt snabbare takt - vilket såklart blir mest märkbart hos de som redan har det knapert - kommer nu förslag om att sätta in militär mot denna delen av befolkningen från zionistdemokraten Kent Ekeroth, för att trycka ner kommande protester!

Detta är inget annat än en fortsättning på det pågående polisstatsbygget och vi påminner oss därför om pastor Martin Niemöllers berömda dikt från 1955...

I Tyskland hämtade de först kommunisterna, och jag protesterade inte, för jag var inte kommunist;
Sedan hämtade de de fackanslutna, och jag protesterade inte, för jag var inte fackansluten, Sedan hämtade de judarna, och jag protesterade inte, för jag var inte jude, Sedan hämtade de mig, och då fanns ingen kvar som protesterade.

Låt ej ditt - via bankägd media - påtvingade hat - rädslor - mot dina medmänniskor förblinda dig så pass att vi på nytt återupprepar historien!
//M.L.

Mathias;
"Den intellektuella krymplingen Ekeroth som givit sig på kvinnor på stan föreslår nu att sända in militären mot befolkningen i Sverige om de inte sköter sig. Nu får det väl fan vara nog med diktaturmetoderna!

De vill ge granatkastargevär till polisen och sända in soldater i förorterna. Och som av en slump kom han direkt från finansbranschen innan han satte sig och började söndra och härska som politiker! "//M.A.

Conny;

"Om militär ska sättas in så ska den sättas in mot de korruptiker som i panikslagen egen nytta tjänar den Anglozionistiska bankhegemonins väg mot öppen diktatur.
Polisen kan ju hjälpa till.
De har ju tillgång till arresteringslokaler och så.

Allt som behövs egentligen är en enad problemformulering - systemet gagnar de få på de mångas bekostnad på rent ekonomiskt mekanisk grund aka ränta - oavsett om det är förorter, militärer, poliser eller någon annan grupp människor.

Och grupper består av individer med ansvar för sin egen förståelse över det som ger rätt lösningsorientering - problemformuleringen.

Att Ekeruttens moraliska höjd speglar sig väl i hans fysiska uppenbarelse är ju ingen direkt nyhet, och vi - mer än - anar inspirationen i denna repressiva iver från det fina Zionistpris han fått för Sveriges ve och väl."
//G.C.

#Vakna nu!

Kent Ekeroth (SD): Polisen ska ha möjligheten att använda tårgas, vattenkanoner och gummikulor för att få kontroll över områdena och inte ge våldsverkarna övertag.
nyheter24.se

Visa ditt stöd till det informationsarbete Carl genomför

Swish

Scanna QR eller skicka till 076-118 25 68. Mottagare är Caroline Norberg.

Patreon

Här kan du visa ditt stöd genom att bli månadsgivare på Patreon.

Swish

Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.

De Fria

Besök folkrörelsen som jobbar för demokrati genom en medveten och upplyst befolkning!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram