Tjaaaeee, vad skall man säga? Anglozionisterna måste ju accelerera kulisskramandet fast snart hela världen vet att semiter inte har det minsta med uttrycket anti - semitism att göra och att människor som väljer att kalla sig själva för judar inte har någon geografisk härkomst i en omfattning värd namnet, för att ens kunna överväga att ta det begrepp på allvar - det begrepp som alltså beskriver och uttrycker det omöjliga, nämligen vad en annan människa upplever för känsla och detta dessutom på grund av att någon alltså väljer att kalla sig för en benämning. Man tar sig för pannan!
Vem kan uppleva vad och varför? Bara individen kan uppleva sina egna känslor och valet att kalla sig själv för det ena eller andra är ett eget fritt val. Det finns bara människor som individer och det finns bara beteenden.
Alltså vad som mer rätteligen borde kallas annans upplevelse av att inte bli omtyckt för eget religiöst ställningstagande, börjar alltmer likna någon slags psykosocialt kollektiv imbecill gycklarmarknad.
Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.