Så om någon nu fortfarande inte inser vilken väg - etikettnomineringen - som kommer och vilken som av en händelse faktiskt redan har börjat användas, så för precis som alltid, är jorden rund men eftersom ljuset kommer från öster så tittar hela Sveriges befolkning åt väster, i ett land med ett system där allt går baklänges och är upp och ner.
Så ja, inom en inte alltför avlägsen framtid kommer opinionsbildningsinsatserna om samhällsomstörtande verksamhet gällande de människor som anför kritik mot systemet att gå på fullt varv. Det är då - redan nu - vi uppenbart kan se hur yttrandefrihet och andra vederstyggliga lögner gör sig gällande i verkligheten och för vilka syften som det innevarande systemet skapat.
Det Anglozionistiska införandet av polisstaten i Sverige - a.k.a tuffare tag mot kriminaliteten och invandrarna som de egentligen arbetar för att få hit, av monetärmekaniskt betingande skäl - ser således även ut att kunna komma att föra med sig en hel del andra intressanta effekter i Sverige också - således eftersom det rullar dit som det lutar:
Är du rädd att regeringen planerat att konfiskera dina vapen?
Tror du att ekonomin är på väg att kollapsa och regeringen kommer snart att förklara undantagstillstånd?
Känner du för att visa ett ovanligt antal politiska och / eller ideologiska stickers - etiketter på din bil?
Om du svarat ja på någon av ovanstående frågor, kan du vara en regeringsfientlig extremist (aka inhemsk terrorist) i polisens ögon.
Som sådan, är du nu att anses som ett större hot mot USA än ISIS eller al-Qaida.
Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.