Leif GW blir ett dåligt skämt

2015-07-13

Ibland är det nog bättre att förbli tyst för att låta människor behålla sin uppfattning.
Men kanske är det så att opinionsbildningsuppdraget ställer krav på att uttrycka sig på detta vis, det vet vi ju inte, och att de egna konsumtionsbehoven därvidlag gör gällande ett agerande enligt detta.

Annars tvingas vi nog stilla konstatera att det mer sällan är tillrådligt att låta fingrarna löpa framför tanken på tangentbordet.

Slutsatsen om stödets rimlighet må ju ha sitt riktiga värde, men analysen om de underliggande orsakerna och anledningen till varför stödet måste ges från ESM, den saknar allt vad intellektuell kvalité som begrepp kan tänkas ha för innebörd.

Tyvärr Leif...

Minns ni H.C. Andersens saga om Kejsarens nya kläder?
EXPRESSEN.SE

Visa ditt stöd till det informationsarbete Carl genomför

Swish

Scanna QR eller skicka till 076-118 25 68. Mottagare är Caroline Norberg.

Patreon

Här kan du visa ditt stöd genom att bli månadsgivare på Patreon.

Swish

Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.

De Fria

Besök folkrörelsen som jobbar för demokrati genom en medveten och upplyst befolkning!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram