...och inte så oväntat så kommer då den heliga stolens pontifikat först ut med att meddela sig redo att lämna det sjunkande skeppet, vilket naturligtvis kommer att påverka känslostämningarna hos Anglosionisterna inom Council of 300.
...så man kan väl se detta som en ren inbördeskrigsförklaring inom makthegemonin. Stalltipset blir att den heliga stolen inom kort finner sig utsatt för skyttegravskrigsliknande smutskastningskampanjer, alldeles oavsett vilken bäring som dessa har på verkligheten.
En sak är dock säker och det är att pontifikatet har informationsmässiga fördelar genom sitt arkiv och dessutom kan liera sig med andra parter som också vill eliminera sionismen, för sin egen överlevnads skull.
Vidare kan vi alltså avslutningsvis konstatera att mössan på den helige fadern, enligt våra politiker alltså måste vara gjord av folie, i förhållande till vad de själva ägnar sig åt för någonting.
http://www.abc.net.au/news/2014-06-13/pope-francis-says-global-economy-discards-young/5523226
Bidra genom att Swisha till 076-118 25 68, mottagare är Caroline Norberg.